Храм святого апостола и евангелиста Иоанна Богослова г. Шумерля Чувашской Республики - С молитвами к святому

С молитвами к святому16 Ноябрь 2021

16 ноября 2021 г. настоятелем храма святого апостола и евангелиста Иоанна Богослова в г. Шумерля, протоиереем Димитрием Нестеренко отслужен молебен  с акафистным пением перед частицей мощей Святителя Луки Крымского. Отец Димитрий помолился за всех нуждающихся.

Святителю отче Луко, моли Бога о нас!

Молитва Святителю Луке

О всеблаженный исповедниче, святителю отче наш Луко, великий угодниче Христов!
Со умилением преклоньше колена сердец наших и припадая к раце честных и многоцелебных мощей твоих, якоже чада отца, молим тя всеусердно: услыши нас грешных и принеси молитву нашу к Всемилостивому и Человеколюбивому Богу.

Веруем бо, яко ты любиши ны тою же любовию, еюже вся ближния возлюбил еси, пребывая на земли.
Испроси у Христа Бога нашего, да утвердит во святей Своей Православней Церкви дух правыя веры и благочестия; пастырем ея да даст святую ревность и попечение о спасении вверенных им людей: право верующия соблюдати, слабыя и немощныя в вере укрепляти, неведущия наставляти, противныя обличати.

Всем нам подай дар коемуждо благопотребен, и вся, яже к жизни временней и к вечному спасению полезная: градов наших утверждение, земли плодоношение, от глада и пагубы избавление, скорбящим утешение, недугующим исцеление, заблудшим на путь истины возвращение, родителем благословение, чадом в страсе Господнем воспитание и научение, сирым и убогим помощь и заступление.

Подаждь нам всем твое архипастырское и святое благословение, да тобою осеняеми избавимся от козней лукаваго и избегнем всякия вражды и нестроений, ересей и расколов.
Даруй нам богоугодно прейти поприще временныя жизни, настави нас на путь, ведущий в селения праведных, избави нас воздушных мытарств и моли о нас всесильнаго Бога, да в вечней жизни с тобою непрестанно славим Отца и Сына и Святаго Духа, Емуже подобает всякая слава, честь и держава во веки веков. Аминь.